Blog

Minden, amit tudnod kell a cserepeslemezekről2020-11-03

A cserepeslemezekről egy nagy levegővétellel
(gyorstalpaló a cserepeslemezek iránt érdeklődőknek)

Mire kell gondolni, ha azt mondjuk: cserepeslemez?

A cserepeslemez, - más néven trapézlemez - a hétköznapok egyik leghírhedtebb tetőfedést szolgáló eszköze. Nem reped, nem is törik, ugyanakkor sokkal könnyebben felszerelhető, mint kortársai. Kívánság szerint méretre is vágható, így a felhelyezése hulladék nélkül kieszközölhető. Meglehetősen könnyű, és e tulajdonsága miatt könnyebben szállítható, ezzel pedig a munkafolyamatot is igencsak megkönnyíti - és a tetőszerkezet sincs annyira leterhelve alatta. Egy szakszerűen felrakott cserepeslemez akár 50-60 évig is kitarthat. Gondoljunk csak bele: felrakása után csak 51 évvel azután kell majd eszünkbe jutnia, hogy esetleg ránézzünk: bírja-e még a strapát? Ugyanakkor valószínűleg bírja is majd, mivel a festett, horganyzott acél erősen ellenáll az eső okozta károsodásoknak, a hónak, a szélnek és az UV sugárzásnak, valamint a penésztől sem kell félni – még hosszabb idő után sem!  Az évek során ugyan néhány típus veszíthet színéből, de minőségéből egyáltalán nem! És mi van ezen időtállóság mögött? A cserepeslemez egy tüzihorganyzott lemez, amely hidraulikus préssel nyeri el már ismert alakját a hidegalakítás után.

Sok érv mellette, néhány ellene: miért félnek mégis a cserepeslemeztől? Beigazolódnak a félelmek?

A cserepeslemezekről hirtelen elterjedt tévhit, hogy az eső nagyon hangosan kopog rajtuk. Aláírjuk, hogy a lemezek ugyan valóban hangosabbak esőzés idején, mint a normál cserepek, ugyanakkor azt is fontos leszögeznünk, hogy a zaj elsődleges oka inkább a tetőfedő anyagban keresendő, semmint a cserepeslemezekben. Ha egy ház megfelelőlen van szigetelve, akkor az esőkopogás csak nagyon minimálisan, fokozott odafigyeléssel, vagy épp egyáltalán nem hallható. Emellett akad még egy dolog, amely miatt kicsit ijesztő lehet a cserepeslemez egy vásárló szemében: a fém és annak melegedése. Sokan ugyanis attól félnek, hogy a fém bezárja otthonukba a meleget. Ez főleg a nagy nyári melegek idején jelenthet problémát. Ettől viszont nem kell tartani. Az acéllemez rendkívül jó hővezető. Ugyan gyorsan szívja fel magát hővel, az tény, de azt ugyanolyan gyorsan le is adja. Hasonlóan az előző félelemfaktorhoz, itt is a szigetelés készülékében lehet a hiba. A lemeztető alatti légrés biztosítja a kondenzáció kicsapódás elvezetését, valamint megakadályozza a melegedést. Szóval nem lesznek melegebb éjszakák nyáron.

Mikor kell a páraáteresztő fólia?

Egyszerű átszellőztetés esetén ajánlott a használata. Ebben az esetben a fólia és a szigetelés közt nincs rés: a belső párát a fólia átengedi, a külsőt azonban nem. Kétszeres átszellőztetés esetében az alsó párazáró fólia és a szigetelés közt van egy légrés, ami télvíz idején jól jön, mikor a lecsapódó párát kell távol tartani. Beépített tetőtér esetében mindenképp páraáteresztő fóliát kell alkalmaznunk, a beépítetlen tetőterek esetében pedig az antikonzációs filc bevonat ajánlott.

Sok dolog függ a tetőtől

Számos tetőre szerelhető cserepeslemez: a tető alakja még nem jelenthet annyira problémát - legyen az épp nyereg vagy manzárd. Továbbá a bonyolultabb, tagoltabb szerkezetek esetében a hulladékmennyiség is fokozatosan nőhet a szélek és a beszögelések kivágása miatt. Épp ezért számos gyártó biztosítja szállításkor a kiegészítő elemeket, amelyekkel a nyűgös bádogos munka elkerülhető. Egy dologra nem árt még fokozottan ügyelni: a palatetőre. Ugyanis a palatető esetében először kell, hogy eszünkbe jusson a cserepeslemez. A lemez a palatető fedésének legegyszerűbb és legkézenfekvőbb módja. Eltávolítani sem kell, a burkolat közvetlen ráhelyezhető rögtön. Ezzel nagyon sok munkát spórolhatunk meg magunknak.

Tehát

A cserepeslemez egy igen praktikus tetőfedő lemez, amely esztétikájában a hagyományos cseréptető látszatát kelti, így amiatt sem kell aggódnunk, ha az összkép elüt hagyományosabb elképzeléseinktől. Az anyag sima felületének köszönhetően nem tapad meg rajta a moha és számos más szennyeződés sem. A speciális bevonat miatt lemezünk a színéből sem veszít az UV sugárzás miatt. Nem vesz fel vizet, így nem is tud elfagyni, valamint a hó sem tud rajta megtapadni télen. Nem szabad elmenni a cserepeslemez költséghatékonysága mellett: jóval olcsóbb, mint a normál cserepezés.

Reméljük, cikkünk segített rájönni, miért is jók a cserepeslemezek! A szakértelem, a precizitás és a költséghatékonyság egyszerre fogják munkáját dicsérni!

Ajánlatkérés

Termék átvétele

 

File-ok felöltése:

Engedélyezett file típusok:
pdf, doc, docx, xls, xlsx, jpg, jpeg, png, zip, rar

VanoLemez

Kapcsolat

Lemezstruktúra Kft.

2360 Gyál, Vállalkozói Park Hrsz:4375/25
Adószám: 28772866-2-13
Cégjegyzékszám: 13-09-207749

Cserepeslemez, trapézlemez, szendvicspanel, lemezkerítés, bitumenes Iko zsindely, vasanyag, 3D táblás kerítés rövid szállítási határidővel országosan házhozszállítva, akár Gyálon.